Twitter zavádza „skryté odpovede“, aby vám umožnili skrotiť toxické diskusie.

Twitter dnes oznámil, že dáva ľuďom väčšiu kontrolu nad konverzáciami, ktoré začínajú, pomocou novej funkcie, ktorá im umožňuje skryť odpovede. Spoločnosť túto funkciu testuje v Kanade a teraz ju zavádza ak v USA a Japonsku. Tento krok je súčasťou spoločného úsilia, ktoré technický gigant vyvíja, aby zastavili šírenie nenávisti a vitriolu online.Úvod Twitteru..jpg
Doteraz mohli používatelia spravovať svoje individuálne skúsenosti s konverzáciou iba tak, že stlmili určité kľúčové slová, takže sa už viac nezobrazovali v upozorneniach alebo úplne blokovali konkrétnych užívateľov. Nedokázali zmeniť spôsob, akým sa do debaty zapojili ostatní, čo sa ukázalo ako problematické, keď sa živé diskusie nevyhnutne začali zmenšovať.
Osoba, ktorá tweetuje pôvodný komentár, sa teraz rozhodne, ktoré odpovede zostanú a ktoré budú skryté pred ostatnými užívateľmi. Kliknutím na pravé tlačidlo tweetu zobrazíte súbor bežných možností a do zoznamu je teraz pridaná položka „skryť odpoveď“. Po výbere sa odpoveď skryje pred ostatnými užívateľmi, aj keď ju môžu stále vidieť kliknutím na ikonu, ktorá zobrazí všetky skryté príspevky, pokiaľ sú dostatočné odvážni na to, aby sa prebrali.Twitter ilustrácia.jpg
Sieť túto službu prvýkrát ohlásil vo februári a začal ju testovať začiatkom júla. „Videli sme, že ľudia pravdepodobne prehodnotia svoje interakcie, keď bude ich príspevok skrytý,“ napísala spoločnosť dnes do nového blogového príspevku.
Zatiaľ čo firma prechádza hranicou medzi slobodou prejavu a občianskymi diskusiami, táto funkcia by sa mohla ukázať ako kontroverzná. Aj keď ľudia môžu teoreticky vidieť skryté odpovede, umožňuje im prispôsobiť online debaty, skryť protichodné názory alebo opravy nesprávnym informáciam.
Úspech skrytých odpovedí bude v konečnom dôsledku závisieť od spôsobu, akým ich ľudia používajú, ale mohlo by to znamenať priateľskej a viac filtrované konverzácie.