Bezpečnostné certifikáty sú základný kameň bezpečnosti na pri poskytovaní služieb online

Napadlo vás niekedy čo všetko je potrebné aby bolo možné spolu komunikovať na internete? Lepšie povedané, ako zabezpečiť aby si aj na druhej strane mohli byť sto percentne istý že ste ten za koho sa vydávate. Je to totiž jeden zo základných problémov bezpečnosti pri komunikácií na príklad aj s úradmi. Pred tým než sa budeme venovať priamo QWCA certifikátom si ale priblížme na čo sú dobré a čo by sa mohlo stať ak by neboli.
 Nápis Certified.png
Každému kto sa niekde prihlasuje cez svoj osobný účet musí byť zrejmé že existuje niečo ako jedinečný identifikátor. Ktorý mu zaručí že si ho nepomýlia s niekym iným. Preto je potrebné zabezpečiť aby sa vo všetkých krajinách únie postupovalo čo možno najviac rovnako a prispôsobil tomu aj daný softvér.
Ak by sme chceli ísť napríklad na náš účet v banke a prihlásili by sme sa po nezašifrovanom spojení, každému musí byť jasné čo by sa mohlo stať. Jednoducho povedané, niekto by si bez väčších problémov dokázal zapožičať vaše údaje a na vás tak zobrať aj takú online pôžičku. A to predsa nechcete.
 
A tu na rad prichádzajú QWAC certifikáty. Nejedná sa totiž o osobný ale webový certifikát. Ich prínosom pre celý transfer teda spočíva v tom že slúžia na identifikáciu transakcií a internetového servera kde pomáhajú zabezpečovať daný prenos informácií. Problematiky znalý, by vám už vedeli povedať aj nejaké tie rozdieli.  No nemusíte sa báť, vás tiež nenecháme v štichu.SSL, bezpečnostný certifikát.jpg
 
QWAC má najbližšie k EV certifikátom, lepšie povedané. Najviac sa mu rovná, ak zohľadníme informácie ktoré nám prináša o držiteľovi danej služby. Najčastejším príkladom využitia je pri využívaní bankových elektronických služieb. Kde je potrebné presne vedieť o čo sa jedná aby tak nedošlo k zámene údajov a totožnosti oboch strán. Isto vás teraz napadlo ako sa dá certifikát získať a či ho môže mať len tak hocikto. No v tomto prípade je to ošetrené nutnosťou overenia osobných údajov. V opačnom prípade ho nie je možné získať.