Akú podlahu do nového domu?

Aj taký detail ako podlaha je veľmi dôležitý. Nie len, že opticky pomáha miestnosť prevzdušniť a rozšíriť ju, v dnešnej dobe je aj módnym doplnkom, na ktorý sa pozerá väčšina návštev. Správny výber podlahovej krytiny dokáže zdvihnúť cenu nehnuteľnosti v závislosti na celkovej harmónií interiéru a v neposlednom rade by ste mali myslieť aj na funkčnosť a praktickosť.
Ohľad by ste mali pritom brať aj na svojho domáceho miláčika. Hlavne pre veľké až obrovské plemená, predovšetkým šteniatka, veterinári odporúčajú koberce. Síce sa z nich mláčky a nehody upratujú horšie, ale ochránite ich kĺby.drevená podlaha.jpg
Plánujete podlahové kúrenie? Nie každý povrch je naň vhodný. PVC, liaty betón a keramická dlažba sú pre vás ideálnou možnosťou. Prirodzene vedú teplo a tak umocnia efekt podlahového vyhrievania.
Svoje výhody má aj drevo. Je teplé na dotyk, pružné a vyzerá veľmi prirodzene. Veľkou výhodou je dlhá životnosť. Ak máte však vlhké steny, rýchlo naňho zabudnite. Prirodzene nasáva vzdušnú vlhkosť a potom tzv. „napučí“. Riešením by mohla byť novodobá korková podlaha, ktorá túto vlastnosť nemá.
Riešením pre večne zimomravých budú určite koberce. Je mäkký, nesaje vlhkosť a hreje. Vaše deti sa oň môžu poraniť a spáliť si kožu na kolenách. Navyše sa zle čistí.designová kuchyňa.jpg
A čo takto laminát? Podlaha z tohto materiálu je naozaj inovatívna. Jej design môže napodobniť akýkoľvek vzor. Daňou za krásu je však pocit studených nôh pretože nevedie teplo. Do špár ľahko natečie voda a preto sa nehodí napríklad do kúpeľne. Keď si dáte tú prácu, existujú už aj výrobcovia, ktorí poskytujú gumičkové tesnenia, takže aj táto starosť odpadá. Hladká úprava je ale klzká, tvarovaná štruktúra či papuče tento problém veľmi rýchlo a ľahko vyrieši. Počítať musíte s investíciou do behúňov aspoň v miestach, kde sa bezprostredne budete dotýkať bosými nohami zeme, napríklad pred posteľou alebo v detskej izbe.