Svieťte dlhodobo a úspornejšie o 50 až 90%!

Je to už prakticky 10 rokov, čo sa podstúpili prvé kroky k postupnému vyraďovaniu klasických žiaroviek z trhu, ktoré sú (boli) v porovnaní s modernejšími alternatívami neefektívne. Spotrebovali zbytočne veľa elektrickej energie, veľký odber išiel do tepla a poskytovali podstatne nižšiu životnosť. V súčasnosti sú tak požadovanými vlastnosťami najmä nízka spotreba, vysoká úspora energií a životnosť, ktoré sa odhaduje na desaťtisíce hodín. Tieto požiadavky spĺňa technológia LED.
LEDznačí Light Emitting Diode a ide tak o svetlo emitujúcu diódu, ktorá je zdrojom žiarenia v moderných svetelných produktoch známych pod touto skratkou. Diódy sa okamžite rozžiaria, pri pravidelnej prevádzke spotrebujú minimum energií a takisto dlho vydržia.Osvetlenie v tvare srdca.jpg

  • V súčasnosti sa nachádzajú prakticky vo všetkých známych formách osvetlenia, základom je tá najpoužívanejšia, a to žiarovka. Okrem najpoužívanejších so závitom e27, sú tu aj e14 alebo led žiarovky gu10.

Dnes je teda bežné a prístupné prejsť na túto modernejšiu, úspornejšiu a ekologickejšiu cestu pravidelného osvetlenia, ktorá ponúka viaceré pozitívne stránky. Tou najvýznamnejšou je asi fakt, že s LED dokážete svietiť úspornejšie o 50 až 90 %. To je pozitívnou správou najmä z dlhodobého hľadiska a pri pravidelnom používaní. Pomerne rýchlo sa tak vrátia vynaložené náklady a následne už prichádza len šetrenie.Osvetlená ulica, festival svetiel.jpg
Dajte si však pozor na kvalitu
Každá minca má dve strany a dokonalosť neexistuje takisto. V prípade led svetelných zdrojov sa môže stať, že budú disponovať diódami nízkej kvality. V takom prípade sa opisovanej charakteristike priblížime len minimálne. Rozhodne to však neplatí pre každý prípad, len je doporučeným riešením nakupovať z overených obchodov (príp. e-shopov) s hodnotnými a pozitívnymi recenziami. A povedané úprimne, lákavá cena by nemala zahmliť zrak pred kvalitatívnymi vlastnosťami.