Najnovší model Tesly je nablízku

Ďalší ohromujúci výrobok z ich dielne
Kto by nepoznal vychýrenú spoločnosť, ktorá pracuje s tými najnovšími technológiami dnešnej doby? Asi málokto, ak vôbec niekto taký existuje. Tesla je tu už niekoľko rokov, stále prichádza s čerstvými novinkami a zatiaľ nikdy nesklamala a dúfajme, že ani nikdy nesklame. Nedávno totiž jej generálny riaditeľ oznámil presný dátum predstavenia novej mašinky, o ktorej mali niektorí ľudia isté pochybnosti. Zdá sa však, že zlé očakávania budú nenaplnené. Pozrite sa teda na to, čo si Elon Musk pre svojich zákazníkov pripravil tentoraz.nabíjacia stanica Tesla.jpg
Známa automobilka sa opäť prekonáva
Začiatkom mesiaca november na svojom twitteri zverejnil deň a miesto oficiálneho odhalenia „Cybertrucku“, už dlhšie spomínaného a avizovaného futuristického pick-upu, ktorý sa má zaradiť medzi najmodernejšie svojho druhu. A jeho premiéra je bližšie ako sa čakalo. Už 21. novembra (tohto roku) v americkej metropole Los Angeles, neďaleko raketovej továrne SpaceX. Okrem spomenutej prezývky nie je ešte úplne známy jeho formálny názov, no hovorí sa o Tesla Pickup či Modelu P.
Hoci sa u nás tento typ automobilu neteší toľkej pozornosti a obľúbenosti, tento konkrétne môže uspieť viac ako sa zdá. Nejde o obyčajné dodávkové vozidlo, na aké sme zvyknutý. Ako väčšina strojov z dielne tejto inovatívnej korporácie, aj tento je iný a originálny.
V prvom rade ide, prirodzene, na elektrickú energiu, čím zo svojej strany výrazne znižuje znečisťovanie životného prostredia. Mal by ponúkať 6 miest na sedenie, flexibilný úložný priestor, maximálny dojazd až 800 km, rozhľad 360° a s ním spojené automatizované parkovanie. Avšak to, na čo sú autori naozaj hrdí, je zarážajúca ťažná sila 150 ton.vodič automobilu.jpg
Odvážny punk dizajn
Druhou vecou, ktorá robí auto takým výnimočným je vzhľad, ktorý s určitou pravdepodobnosťou zachytí pohľad každého okoloidúceho. Dizajnérom išlo o niečo extravagantné, a super futuristický tvar na štýl robotov z budúcnosti,  vyzerá v konečnom dôsledku ako správna voľba.
To všetko však podrobí skúške sama klientela, keď sa Cybertruck začne komerčne predávať a brázdiť ulice sveta.