Chcevrolet Chevelle SS 454 z roku 1970

Začiatok 70. rokov sa považuje za vrchol éry svalovej hmoty v automobilovom (muscle car) priemysle. Chevrolet Chevelle z roku 1970 je dôkazom a skutočným dôkazom toho, že Chevrolet skutočne ponúka dve verzie tohto vozidla – LS5 a LS6.
Zatiaľ čo verzia LS5 poskytla 360 konských síl, verzia LS6 dokázala rozdať pôsobivých 450 konských síl. LS6 s jeho 4-valcovým karburátorom Holley si určite zaslúži spomenutie.chevrolet.jpg
Zaujímavé je, že žiadne iné muscle car vozidlo nebolo schopné vyrovnať sa s výkonom SS 454 v čase jeho výroby, a preto bol jedným z najlepších muscle car vozidiel 70. rokov. Chevelle SS 454 dokázal poraziť takmer každého konkurenta – a vyzeralo to naozaj dobre.
Jeho línia skutočne spôsobila ľuďom dojem rýchlosti, dravosti a agresivity. Zatiaľ čo vydutá kapota zaistila, aby ľudia pochopili, že sa pod nimi skrýva niečo zvláštne. Tento starý muscle car automobil je ideálnou kombináciou sily, štýlového dobrého vzhľadu a pohodlia. Ak chcete auto, ktorým sa v noci môžete baviť a poriadne sa vyblázniť, je toto ten pravý muscle car pre vás.
Toto auto je živá legenda, duch automobilového priemyslu Spojených štátov amerických a ikona mucle car priemyslu. Jedna v ňom je na nezaplatenie. Zážitok na celý život a možno aj viac. Ak budete mať možnosť sa v ňom previezť neváhajte a skúste to. Nie je to však auto pre slabé povahy, ale pre poriadnych chlapov, ktorý vedia ako na to.veterán.jpg
Ak patríte k tým šťastlivcom, čo si tento muscle car môžu dovoliť, neváhajte. Spravte z chevroletu chvelle ss 454 jasnú voľbu. Je to auto, ktoré prebúdza sny. Síce má svoj vek ale vyrovná sa, ba možno aj prekoná mnohé dnešné super-športy. Tak na čo čakáte, staňte sa súčasťou legendy.
Nezabúdajte, ak uvidíte v spätnom zrkadle hranatú kapotu, a dva biele pruhy. Radšej sa uhnite z cesty.Možno sa na vás rúti diabol a boh muscle car v jednom.