IT: Chapter Two/ To: Kapitola

V roku 2017 sa na filmové plátna vrátil legandárny horor na námet Stephena Kinga s názvom IT (To.) Išlo o remake, ktorý svojim prevedením rozhodne zabodoval aj u súčasných divákov a jeho kvalita je iste nesporná, čím si tento film získal takisto generáciu dnešných divákov. A treba povedať, že sa stal azda ešte populárnejším, než pôvodná filmová verzia z roku 1990.
Na základe vysokej popularity tohto diela sa tak oficiálne môžeme tešiť na jeho druhé pokračovanie!

upír

Aj napriek zmienenej popularite však padalo pár negatívnych názorov predovšetkým od skalných fanúšikov, ktorí čítali originálne dielo v knižnej podobe a poukazovali na to, že jeho filmové spracovanie z roku 2017 nedokázalo vytvoriť  desivú a hrôzostrašnú atmosféru v takej miere,  v akej si na základe prečítanej knižky sľubovali.
 A práve z tohto dôvodu má byť druhé pokračovanie slávneho IT preslávené hlavne tým, že divákovi dodá zvýšenú a pre niekoho možno až kontroverzne silnú dávku napätia a desivej atmosféry, pričom už dnes sa vraví, že v ňom zbadáme údajne najkrvavejšiu scénku v histórii hororov!

klaun

Je teda veľmi pravdepodobné, že druhé pokračovanie s názvom IT: Chapter Two/ To: Kapitola dva bude drsným hororom a určite drsnejším, než IT z roku 2017, ktorý však takisto nebol práve romantickou baladou. Diváci sa už dnes o tomto tvrdení môžu presvedčiť na vlastné oči formou dostupného traileru, ale skutočnú pravdu ukáže až kompletný film, ktorý má zavítať na filmové plátna už v septembri 2019.

  • Podľa môjho názoru môže druhé pokračovanie znamenať buď obrovský úspech alebo odcudzenie. Nič medzitým a žiadny stred. Buď skutočne zažiari a zapíše sa do filmovej histórie s hrdosťou alebo naopak zostane kontroverzný a v niektorých krajinách zakázaný, čo by v prípade hororu s „najkrvavejšou scénkou“ určite nebol prvý ani posledný prípad.