Riešenie problémov s astmou a alergiou vo vašom dome

Častice vo vašom vzduchu môžu obsahovať peľ zo stromov, trávy, prachové roztoče a podobne. Všetky tieto zložky sú potenciálnymi spúšťačmi pre astmatické a alergické záchvaty. Alergény sa môžu dostať hlboko do pľúc, pretože nie sú dostatočne filtrované nosom a hrdlom. Našťastie sú tu veci, ktoré môžete urobiť pre zlepšenie kvality ovzdušia vo vašom dome.

alergie

6 spôsobov, ako spravovať spúšťače astmy a alergie vo vašom dome:
Kontrola roztočov:Používajte proti prachové deky a umývajte obliečky v horúcej vode aspoň raz za týždeň.
Zostaňte bez dymu:Vyvarujte sa nevetraných, dymových miestností.
Vyhýbajte sa zvieracím chlpom:Udržujte domáce zvieratá mimo nábytku a hlavne mimo spálňu, kde spíte.

Zatvárajte dvere a okná:Držanie zatvorených okien a dverí pomáha znižovať množstvo vonkajších peľov, alergénov a dráždivých látok vo vašom dome.
Pravidelne vymieňajte vzduchové filtre:Pravidelné menenie vzduchových filtrov v dome pomáha znižovať množstvo problémových častíc vo vašom vzduchu.
Nainštalujte čistič vzduchu po celom dome:Celý systém čistenia domov vzduchu môže pomôcť odstrániť poletujúce častice a alergény, ktoré sú príliš malé pre váš nos a ústa aby sa filtrovali prirodzene. Ponúkajú vám dodatočnú úroveň ochrany nad vzduchovými filtrami.

peřiny

Ako fungujú čističe vzduchu v domácnosti?
Celoplošný čistič vzduchu pomáha filtrovať a odstraňovať niektoré z najmenších vzdušných častíc a alergénov. Ale ako to funguje?
Po prvé, predfilter zachycuje veľké častice, ktoré cirkulujú vo vašom vykurovacom alebo chladiacom systéme. Potom nabíja a zhromažďuje menšie častice. Namiesto jedného nabitého kovového drôtu alebo dosky umožňuje viac malých elektrických polí zachytiť viac znečisťujúcich látok v porovnaní s tradičnými systémami elektronického čistenia vzduchu. Nakoniec zhromažďuje najmenšie častice. S každou vrstvou zberných prvkov môže vzduchový čistič zachytiť častice do veľkosti 0,1 mikrónu.
 
Okrem toho môžete znížiť alergény mimo vášho domova výsadbou kvetov vhodných pre alergie vo vašej záhrade.