Nezařazené

WWW a nákupy zo zahraničia

Z vlastnej skúsenosti viem, že slovenské e-shopy predávajú produkty, ktoré sú možno aj totožné s tými, ktoré by Vám prišli z Číny, pokiaľ teda hovoríme napr. o bižutérií, nechcem to totiž zovšeobecňovať a brať to do extrému. Pokiaľ však hovoríme o tejto kategórií, v ktorej som sa pohybovala ja, v tovare často nie je markantný rozdiel. Rozdiel je v cene. Ako nováčik do e-shopov som si nebola istá dovozom zo zahraničia, na kvalitu a podobne. A tak som zamierila rovno na tie naše slovenské.

klávesnice

To, čo som si neskôr o pár mesiacov kúpila v tradičnom čínskom Aliexpresse, či možno americkom (to znie lepšie, nie?) Ebayi, Amazone sa až príliš podobalo na to „slovenské“, vydržalo mi to dokonca dlhšie a ušetrila som minimálne 5eur. Ak nie viac. Takto to jednoducho chodí, niektoré lokálne e-shopy nakupujú v zahraničí za smiešne nízke ceny a potom riadne navýšia cenu. Pre niekoho, kto v tom ešte nevie chodiť, to môže byť veľká a najhoršie na tom, že úplne zbytočná smola. Trh je pre nás otvorený viac, ako kedykoľvek predtým.

eshop

Podobné skúsenosti má kopec ďalších ľudí. Preto v tejto dobe idú do popredia tie svetové, medzinárodné, nadnárodné e-shopy, či akokoľvek ich chcete nazývať. Ľudia si jednoducho volia častejšie kupovať zo zahraničia.
Žiaden človek sa však nepozerá len na jednu stranu mince. Vieme, že takéto e-shopy môžu byť nestabilné, hlavne tie menej známe, vierohodné. Možno Vám pomôže pochopiť, aké záludnosti Vás možno čakajú a čo je dobré poznať a čoho sa vystríhať.
Okrem toho, sa môže stať, že svoj tovar neuvidíte, a ak áno, tak v úplne inom stave, ako mohol ilustračný obrázok zobrazovať. Preto sa neoplatí nakupovať elektroniku, oblečenie či potraviny, jedlo. Ak to predsa len dôjde navonok v dobrom, sľubovanom stave, môže sa stať, že trvanlivosť či dlhodobá kvalita nebudú zodpovedať predstavám.

karta

V každom prípade, ak si dáte pozor, prezriete si odporúčania, hodnotenia, použijete zdravý racionálny rozum (aká hodnota toho výrobku môže byť) a dáte na svoj inštinkt, verím, že sa Vám a každému z nás podarí vybrať si z každého to najlepšie. Pretože o tom je tento svet dnes – o správnom vyberaní zo širokej ponuky. Vyberajte správne, ja Vám v tom budem držať palce.