Nezařazené

Zmeny vo vedení Tesly. Muska nahradí Denholmová


Začiatkom augusta 2018, Elon Musk zverejnil status o privatizácií Tesly. Uviedol že plánuje stiahnuť jej akcie z burzy, pričom cena jednej by sa mala pohybovať okolo 400 dolárov. Táto informácia výrazne ovplyvnila finančný trh. Následne však Musk zverejnil ďalšie statusy, v ktorých uviedol, že sa zatiaľ nič nemení. Vraj ešte rokuje s potencionálnymi investormi.

tesla
 
Odozva na seba nenechala dlho čakať a spoluzakladateľ Tesly musel čeliť niekoľkým obvineniam komisie pre cenné papiere a burzy. Jeho výroky totiž označili za zámernú manipuláciu s trhom s cennými papiermi. Americký úrad pre cenné papiere a burzy (SEC) zverejnil informáciu, podľa ktorej sa so spoluzakladateľom Tesly dohodli na urovnaní sporov. Okrem mastnej pokuty, ktorú bude musieť zaplatiť, ho táto dohoda bude stáť aj jeho post predsedu správnej rady v Tesle, minimálne na tri roky. Dobrou správou pre Elona Muska je, že i naďalej ostáva vo funkcii generálneho riaditeľa, takže môže vykonávať dohľad nad vývojom nových áut. Na jeho stoličku zasadne nová predsedníčka, Robyn Denholmová.
 
Kto je Robyn Denhelmová?
 
Podľa dostupných zdrojov sa vo svete automobilov pohybuje už od detstva. Jej rodičia vlastnili čerpaciu stanicu v Austrálskom Sydney, kde im už od malička vypomáhala. Neskôr zastávala vysokú funkciu v automobilke Toyota Australia. V súčasnosti zastáva post finančnej riaditeľky v telekomunikačnej spoločnosti Telstar.
V Tesle však nie je žiadnym nováčikom. Už od roku 2014 je nezávislou členkou správnej rady a taktiež predsedníčkou výboru pre audit. Na Muskovu stoličku zasadne hneď po tom, ako jej vyprší výpovedná lehota v súčasnej práci.

elektroauto
 
Musk sa nebude nudiť
 
Elon Reeve Musk je okrem všetkých jeho doterajších funkcií v spoločnosti Tesla, aj najväčším vlastníkom jej akcií. Vlastní tiež viacero firiem. Jednou z nich je napríklad spoločnosť SpaceX, ktorá pôsobí vo svete aerokozmických technológií. Kúpil si ju z peňazí, ktoré získal predajom spoločnosti PayPal. Tá vznikla spojením s jeho ďalšou firmou X.com. V roku 2013 predstavil svoju myšlienku dopravného konceptu Hyperloop. O 4 roky neskôr založil spoločnosť The Boring Comapany ,ktorá sa zaoberá premiestnením mestskej dopravy pod zemský povrch.