Prečo chodiť pravidelne behávať?

Je výborný na dobrú kondíciu, a nepotrebujete naň skutočne nič extra. Je to najlacnejší spôsob, ako sa hýbať a dopriať svojmu telu zdravie, ktoré tak potrebuje a o ktoré si aj samo žiada. Pohyb má úžasnú moc zanechávať v nás dobrý pocit, zlepšovať našu náladu ale aj našu imunitu a celkové zdravie. Aby ste mohli ísť behať, jediné čo potrebujete je pekné počasie, aj keď niektorí odvážlivci sa nenechajú ani dažďami si vetrom odradiť. To je u len a len na vás, ako vážne túto činnosť zoberiete, uvažujte o nej však ako o výbornom spôsobe ako si udržať kondíciu a neubližovať pri tom svojej peňaženke.

běh

Aké má behanie na nás pozitívne vplyvy?

  • Jedným z mnohých, ale zasa o to viac lákavejším je práve to ,že behanie funguje oveľa efektívnejšie ako iné mnohé spôsoby pohybu, ktoré môžete praktikovať. Za krátku dobu dokáže spáliť veľa nadbytočných kalórií, je zdravý na naše kĺby, aj na našu odolnosť a imunitu.
  • Behanie nám nedáva žiadne obmedzenia. Nie je stanovené, kde behať môžete a kde naopak nemôžete, jednoducho môžete ísť behať kdekoľvek a kedykoľvek si len zmyslíte a dostanete na to chuť.
  • Behanie nie len pomáha našej kondícií a chudnutiu, zároveň aj veľmi účinne spevňuje našu postavu keďže pri behaní nám pracujú všetky svaly tela.
  • Ak ste si pomysleli, že musí byť veľmi náročné, nie je to tak, treba len vedieť ako správne pri behaní dýchať a nájsť si svoj rytmus a systém, ktorý vám bude dokonale vyhovovať. Môžete behať, rýchlo, pomaly, štýl aký si zvolíte je len a len na vás.

běhání

  • Ak ste presvedčení o tom, že všetky fyzické aktivity nám energiu bezprostredne len berú, nie je to úplne tak. Napríklad behanie nám energiu skôr dodáva, nie berie, aj keď musíme uznať, že po pekne „ubehanom“ dni s vám oveľa ľahšie zaspí.
  • Zvyšuje dobrú náladu! Presne tak, ako väčšina fyzickej aktivity, kedy sa namáha skôr naše telo a dávame mozgu oddýchnuť, naša pozitívna nálada sa zvyšuje. Koniec koncom, pohyb a činnosť je najlepším antidepresívom.