Ochráňte vašu domácnosť pred živelnými pohromami

Kto by nechcel mať svoj majetok a zároveň miesto, ktoré je domovom, stopercentne zabezpečené? V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tri základné kroky, ktoré urobia z vášho bytu alebo domu, naozaj bezpečné miesto na život.
Dvaja hasiči hasia požiar
1. Dobrý sluha, no zlý pán
Pravdepodobne už tušíte o kom, respektíve, o čom bude reč. Oheň nám dokáže výborne poslúžiť, no ak preberie velenie on, prestávajú všetky žarty. Hrozba požiaru je aktuálna aj v panelákových bytoch, nie len v domoch kde sa kúry tuhým palivom, teda drevom. V tomto smere by ste nemali situáciu naozaj podceňovať. Čo vás pred ohňom dokonale ochráni?

Protipožiarne dveredokážu oheň, takpovediac, zdržať. Pomôžu ochrániť nie len vás, ale taktiež váš majetok. Keďže klasické dvere sú obvykle drevené, pri požiaru padnú za obeť ako prvé.
Hlásič požiaruje veľmi užitočná mašinka. Ak bývate v dvojposchodovom dome, mali by ste si ho nainštalovať na obe poschodia.
Hasiaci prístrojmajte vždy po ruke. Možno sa vám to zdá ako banalita. Boli by ste však prekvapení koľko ľudí, vo svojej domácnosti tento prístroj nemá. Nezabudnite ani na to, že musí byť funkčný. Inak vám pri vzniku požiaru veľmi nepomôže.

2. Škody vie narobiť aj voda
Druhou najčastejšou živelnou katastrofou, býva voda, teda povodne. Na Slovensku je ich každoročne neúrekom. Ak žijete v blízosti vodného toku alebo v oblasti, kde k záplavám dochádza často, mali by ste najmä zabezpečiť všetky vchodové dvere. Ako? Riešením je špeciálne tesnenie alebo špeciálne protipovodňové dvere.
otevřeno do hotelového pokoje

3. Hurikány na Slovensku nemáme, ale…
Aj keď Slovensko nepatrí k miestam, kde by sa vyskytovali hurikány, silný vietor sa u nás čas od času objaví. Základom je kvalitná strecha, z ktorej vám ani počas víchrice nebudú odpadávať jednotlivé kusy. Taktiež nezabudnite na pravidelnú kontrolu vysokých stromov, ktoré sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti domu.