Nedostatočne osvetlené miestnosti sú minulosťou

Nedostatočne osvetlená miestnosť, či byt je problém, ktorý trápi mnoho ľudí a riešenie je pri tom také jednoduché. Je jasné, že stratiť sa v obchode so svietidlami medzi toľkými možnosťami a odísť s prázdnymi rukami, kvôli nerozhodnosti je veľmi bežné. Všetkým sa nám to stalo, či už pri svietidlách alebo pri iných nákupoch. Situácia s tmavými miestnosťami, či nesprávnym osvetlením sa však dá vyriešiť jednoducho a zároveň esteticky prostredníctvom LED pásikov. LED pásiky sú len jednou z možností vo svete dnes veľmi populárneho LED osvetlenia. Ak teda aj vy patríte k tým nešťastníkom, ktorí potrebujú vo svojom dome, byte, či kancelárii viac svetla, no nevedia ako na to, LED pásiky by mohli byť riešením.

LED pásik teplá biela

LED pásiky nie sú len niečo, čo sa používa ako Vianočná dekorácia, ale môžu byť plnohodnotným zdrojom svetla. Záleží to od typu diód, svetelného prietoku a umiestnenia. LED pásik je vyrobený z pružného materiálu a skladá sa z dvoch strán, pri čom na tej zadnej sa nachádza samolepiaca páska a vpredu sú umiestnené série diód. Diódy môžu byť uložené v jednotlivých segmentoch v rôznych počtoch a výhodou je, že v bodoch, kde sú segmenty rozdelené, je možné pás odstrihnutím skrátiť podľa potreby. Ďalším parametrom, ktorý by vás mohol zaujímať je farba LED pásu, ktorá môže byť rovnako ako napríklad pri LED žiarovkách studená, neutrálna, či teplá biela a v ponuke sú aj rôznofarebné pásy.

LED pásik diódy

Je dôležité rozlišovať pásy vhodné do exteriéru a do interiéru na základe ich stupňov ochrany. Tie sú tri a najnižší stupeň ochrany, IP20, majú pásy vhodné výlučne do interiéru. Stupeň IP65 je vhodný aj na krátkodobý kontakt s vodou, a preto sú tieto pásy ideálne napríklad na osvetlenie kuchynskej linky, či do kúpeľné. Posledným stupňom ochrany, IP68, sa označujú pásy vhodné do exteriéru. Všetky technické parametre by ste si mali pred kúpou dobre preštudovať, pretože nesprávnym umiestnením LED pásu môže dochádzať k jeho prehrievaniu a znižovaniu jeho životnosti.