Zdravá črevná mikoflóra je základ pre zdravie celého organizmu

Lekári a odborníci v oblasti výživy sa zhodujú na názore, že organizmus človeka je taký zdravý aká funkčná a zdravá je jeho črevná mikroflóra. Tá sa v poslednom období stáva čoraz viac problematickou časťou ľudského tela, trávenie trápi stále viac ľudí, čo je dôsledkom nezdravého životného štýlu a stravovania. Uvedomujeme si to až vtedy, ak pociťujeme problémy s trávením.

Problémy s trávením nie sú príjemné

Najnovšie vedecké výskumy sa zameriavajú na využívanie špecifických probiotických kmeňov, ktoré sa sústreďujú na tieto špecifické problémy ľudského tela a vyvinuli probiotický rad Natures Aid, ktorý pri kombinácii s vybranými nutirentami dokáže správnym spôsobom podporiť fungovanie črevnej mikroflóry. Mikrobiálny svet prináša najlepšie probiotika množstvo otázok a odpovedí na to, akú dôležitú úlohu majú baktérie v zažívacom trakte zdravého človeka a správne fungovanie celého organizmu.

Probiotiká dokážu ovplyvniť trávenie, no okrem neho vplývajú aj na tieto oblasti:

-chránia organizmus pred „útokmi“ zvonka

-majú pozitívny vplyv na udržanie hmotnosti

-regulujú fungovanie imunitného systému

-podporujú vylučovanie, zdravý vzhľad a stav pleti a pokožky

-priaznivo ovplyvňujú fungovanie mozgu, náladu či pamäť

-produkciou metabolitov sa podieľajú na podpore trávenia

-dobre vplývajú aj na intímne zdravie

Produkty na podporu imunity

Funkcia probiotík v organizme človeka je založená na množení dobrých baktérií. Človek ich potrebuje oveľa viac v období zdravotných ťažkostí, keď je nútený užívať antibiotiká, ktoré ich likvidujú, a preto ich do organizmu musíme dodávať formou probiotík. Tie je vhodné užívať ešte aspoň dva týždne po skončení užívania antibiotík, aby sa čo najviac obnovila črevná mikroflóra.

Trh ponúka najrozličnejšie typy probiotík od mnohých výrobcov, ktoré sú však cenovo dostupné pre každého zákazníka. K dispozícii sú aj špeciálne výrobky pre ľudí, alergických na laktózu, takzvané bezlaktózové probiotiká.