Nabíjanie batérie

V dnešnej modernej dobe máme niekoľko výrobcu smartphonou ktorý sa zaoberajú nájme výdržou batérie . Avšak samotná výdrž nie je všetko. V článku sa preto pozrieme na to ako vybrať správnu nabíjačku na nabíjanie , ako zistiť ktorá nabíja rýchlejšie a ktorá pomalšie a čo ovplyvňuje nabíjanie smartphonu.

 mobil s powerbankou


»        Ktorá je vhodná ?

 

Budeme na to potrebovať aplikáciu pod názvom Ampéra ktorú si jednoducho stiahnete z obchodu Play. Ak chcete zistiť ktorá nabíja a je vhodná vyskúšajte tento postup.  Otvorte si aplikáciu a pripojte originálny nabíjačku a zistite koľko mAh  máte. Ak bude hodnota nižšia batéria sa Vám bude nabíjať dlhšie. Ak je hodnota vyššia batériu nabijete za kratší čas. Ak Vám na originálnej nabíjačku zobrazuje nižšia hodnota , pripojte druhú , a ak tá má vyššie hodnoty , s tou nabíjačkou nabijete smartphon rýchlejšie. Taktiež si môžete preveriť aj intenzitu nabíjania. Ak Vás smartphon nabije na 80 percent malo by to postačiť , ak je hodnota nižšia mali by ste si zohnať novšiu nabíjačku.

 


»        Ako rýchlo sa vybíja ?

 

Tak ako sa dá zistiť rýchlosť nabíjania , dá sa aj rýchlosť vybíjania.  A to tak že pôjdete do nastavenia , kliknete na Basic Seting a  zakliníte Enhanced measurement“. Potom Vám aplikácia Ampere preverí za aký čas sa dokáže smartphon vybiť. Ak je hodnota nízka , mali by ste znížiť energiu. Teda zoslabiť úroveň jasu , vypnúť nepotrebné nastavenia , a mimo zóny Wifi , vypnúť aj tú.

 vybitá baterie


»        Zmeňte nabíjačku

 

Ak má všetky hodnoty nízke , mali by ste porozmýšľať nad kúpou novej nabíjačky. Slabá nabíjačka , nie len spomalí nabíjanie , ale aj elektriku. Keďže smartphon potrebuje viac energie aby sme ho udržali pri živote potrebuje aj väčšiu elektrickú energiu. Zoberte si že len samotný displej a komponenty zoberie energie z batérie. Čím viac ampérová nabíjačka tým je lepšia nie len pre Vás smartphon ale pre všetky zariadenia ktoré práve používate. (Obrázky sú ilustračné ) Miki.