Nezařazené

Prvý tvorca hororu

Dnes sme už s filmovým a literárnym žánrom Horor zoznámení veľmi dobre. Skrátka každý vie, čo znamená Horor. Kde má ale korene? Koho napadlo napísať scenár alebo knihu na tento štýl? Veď riskoval veľkú pravdepodobnosť, že v ľuďoch vyvolá odpor a nechuť. Možno aj neporozumenie. Prvenstvo s odvahou napísať takéto „odporné“ príbehy sa udeľuje spisovateľovi s menom Edgar Allan Poe.
osamělé místo

Ten žil v rokoch 1809 – 1849, takže hororová literatúra tu je s nami už pekne dlho. Veď v minulosti a ešte niekedy aj dnes, horové scénare na film čerpajú z týchto starých, zachovalých spomínaného spisovateľa. Čítanie jeho riadkov v nás navodí mrazivý pocit, no práve tým sú zaujímavé a stali sa populárnymi. Hlavne v dobe, kedy bol už spisovateľ dávno po smrti. Nebál sa prísť s niečím netradičným a práve tým zaujal.

No je známe, že tento spisovateľ sa o mrazivosť svojich príbehov ani nemusel moc snažiť. Mal utiahnutú a schizofrenickú povahu i v súkromnom živote.  Čo sa mu odohrávalo v hlave a hlavne v snoch, to dal na papier. Aj napriek strachu z jeho riadkov to bol však človek, ktorý neublížil ani muche. Je pravda, že mával depresie, ale tie ničili iba jeho. K ľuďom sa správal zdvorilo a v živote nikomu neublížil, ubližovala mu iba jeho smutná povaha, no na druhej strane to bola jeho výsada. „Vďaka“ jeho povahe dokázal napísať príbehy, ktoré radíme medzi literatúru, ktorý sa zapríčinila o žáner Horor. Vraví sa, že tieto príbehy sa mu zjavovali vo snoch, až potom ich spísal.
kouzelník v noci

Mal čierne vlasy, a veľké smutné obočie.  Rád chodil celý čas oblečený v čienom oblečení, popíjal kávu a fajčil cigaretu. To bola jeho obľúbená činnosť a forma relaxu. Jeho štýl ovplyvnil aj mládež, ktorá vznikla až 140 rokov po je ho smrti. Mládež, ktorej sme vraveli gotici. Vlasy nafarbené načierno, čierne tričko, nohavice, reťaz a hudba na štýl gothic rock/ metal. Asi vám to niečo vraví.

No ako som už vravel vyššie, ovplyvnil aj mnohých filmových tvorcov, nielen pubertálnu mládež. Vo svojej dobe bol „čudák“, no je známe, že mal vysokú inteligenciu.