Nezařazené

MALÝ SPRIEVODCA SVETOM SLUŽIEB PRI PLNENÍ VÁŠHO SNA (DOVOLENKA)


Výber destinácie
Prvým krokom je samozrejme výber destinácie a rozhodovanie kam chcete ísť.K tomu je potrebné zasadnutie rodinnej rady aby každý mohol predložiť svoj návrh a urobil sa kompromis. Na webe existuje veľa stránok kde môžete nabrať inšpiráciu. Prípadne sa opýtajte známych, príbuzných a kolegov.

počítač
 
Pri hľadaní nájdite vašu obľúbenú destináciu a prečítajte si k nej recenzie. Veľa vám napovedia.
 
Cestovná kancelária
Pre tradičnejšie založených dovolenkárov sú tu klasické cestovné kancelárie. Jedna z možností je navštíviť ich, získať informácie prípadne si zobrať kopec letáčikov, doma ich už len rozložiť po stole a výber môže začať.

podnikatel
 
Ubytovanie
Ubytovanie je jedným z najdôležitejších faktorov od ktorého sa odvíja aj to ako sa budete na dovolenke cítiť. Stupeň komfortu závisí do veľkej miery od vašej náročnosti aj obsahu peňaženky. Ponuka služieb je skutočne bohatá a nie je problém nájsť vyhovujúci hotel, penzión, chatu či kemp.
 
Ak uprednostňujete zážitky a máte radi dobrodružstvo za menej peňazí zamerajte sa na službu, pri ktorej sa dajú vymeniť aj byty či dom. Naťukajte si do vyhľadávača „airbnb“ alebo „homeexchange“ a môžete hľadať.
 
Doprava
Pri výbere dopravy je najdôležitejším kritériom vzdialenosť.A aj od toho aký je kto vodič. Nie každý má odvahu vybrať sa na dlhšiu cestu autom hlavne keď nemá dosť skúseností. Existuje viac možností ako tento problém vyriešiť. Lietadlo, vlak, bicykel, autobus, auto alebo aj autovlak.
 
Napríklad ak sa chcete dostať na Korziku, stačí iba prejsť autom do Viedne, naložíte auto na autovlak a s ním sa pohodlne zveziete až do Livorna. Z Livorna premáva trajekt už priamo do korzického prístavného mestečka Bastia.

mobil
 
Cestovné poistenie
Pred každou dovolenkou nie je na škodu uzatvoriť poistenie. Môžete sa rozhodnúť medzi niekoľkými poisťovňami a ich produktami. Pri výbere je dobré vyhľadať na webe „kalkulačky“ pre rýchle porovnanie ich cien aj produktov.
 
Ak cestujete autom, nezabudnite aj na havarijné poistenie.