Dása povedať, že hliníkové okná poslúžia jednej generácii užívateľov

Nápad využívať hliník na výrobu okien a dverí, ale aj stien a fasád domov, bol, zdá sa, veľmi prezieravý. Výrobcom zaistil množstvo práce na zákazkách na celom svete, lebo všade ide predovšetkým o kvalitu za primeranú cenu, materiál, ktorý dlho vydrží a nie je nutné vynakladať množstvo finančných prostriedkov na je ho ošetrovanie. Dôležitá je aj dizajnová variabilita, ktorou je hliník známy.

Rozmer okna kopíruje svetlú výšku miestnosti

Na moderných novostavbách by ste malé okienka hľadali iba ťažko, trend určuje aj veľkosť okien a typ fasád, a tie sa nesú v znamení okien veľkých rozmerov, ktoré unesú aj vysokú hmotnosť trojskiel, okna hlinikove vhodné sú do interiérov aj na umiestnenie do pozície exteriérových okien. Povrchová úprava hliníka je možná v mnohých variantoch, preto sa dá zladiť s akýmkoľvek štýlom stavby. Okrem základných vlastností sú okná z hliníka odolné voči vlámaniu, tepelne izolujú, sú dymotesné a protipožiarne. Na trh ich dodávajú firmy SCHÜCO a ALUPROF.

Budovy, ktoré dnes vyrastajú ako huby po daždi, majú na svedomí aj prepracované systémy a konštrukcie, ktoré spomínané spoločnosti vyrábajú a realizujú. MB-104 Passive je názov momentálne najlepšie tepelne izolovanej konštrukcie spĺňajúcej požadované vlastnosti a nároky pasívnej výstavby, je certifikovaná a okrem technických parametrov je zaujímavá aj množstvom dizajnových variácií, ktoré poskytuje. Hliník je nenáročný na ošetrovanie, je vďačný za utretie nečistôt a výborne vyzerá ak ho ešte aj vyleštíte špeciálnym prípravkom, takto si zachová lesk a pôvodný výzor dlhú dobu.

Množstvo geometrických polôh okien

Okná vyrobené z hliníka sú vo vyšších cenových reláciách, ale ich vstupné náklady majú návratnosť v podobe kvalitných okien, ktoré svoju funkciu plnia dlhé roky rovnako dobre ako na začiatku a nepotrebujú žiadnu dodatočnú investíciu, o dizajne a jeho možnostiach sme už hovorili, a to je takisto jedna z rozhodujúcich vlastností tohto materiálu. Nerozhoduje ani fakt, že máte starší dom, aj k nemu je možné nájsť okná, ktoré budú jeho ozdobou, praktickej stránka a kvalita je samozrejmosťou.