Presvetlite si život

Predstavte si akýkoľvek americký film, v ktorom sú zobrazené kancelárske priestory či už v nejakej právnickej firme, alebo na polícií. S veľkou pravdepodobnosťou si predstavíte otvorený priestor s kanceláriami predelenými sklenenými stenami alebo sklenenými dverami. Keď sa presunieme na Slovensko a navštívime akúkoľvek modernejšiu budovu, taktiež tam určite nájdeme nejak zakomponované sklenené dvere. Tento prvok je totiž extrémne populárny vďaka svojim nespočetným výhodám, a preto sa dnes používa nie len v kanceláriách, či reštauráciách, ale aj v obytných, či rodinných domoch.

sklenené dvere chodba

Sklenené dvere sú niečo ako podpis modernej architektúry na dnešných budovách. Prečo sú také populárne? V prvom rade je to vďaka ich schopnosti opticky zväčšovať akýkoľvek priestor vďaka tomu, že umožňujú voľný priechod svetlu. Tu môže vzniknúť otázka ohľadom súkromia, keďže cez sklenené dvere všetko vidno. Výhodou sklenených dverí, či už otváracích alebo posuvných je, že okrem klasického číreho skla môžu byť vyrobené aj z pieskovaného skla, ktoré zabezpečí väčšiu dávku súkromia, no zároveň stále prepúšťa dostatok svetla. Ďalším variantom prevedenia týchto dverí je možnosť nechať si na sklo aplikovať rôzne motívy pomocou viacerých techník, napríklad pieskovaním alebo grafickou fóliou, či tlačou priamo na sklo.

Pri takýchto dverách prirodzene vyvstáva aj otázka bezpečnosti. Nemusíte sa však báť, pretože takéto dvere sú vyrobené zo špeciálneho tvrdeného bezpečnostného skla, ktoré sa len tak ľahko nerozbije. Pri sklenených dverách sa fantázii medze nekladú v zmysle, že si ich môžete do veľkej miery prispôsobiť podľa vašej potreby a vkusu. Či už máte priestor vhodný skôr na otváracie, alebo na posuvné dvere, môžete si byť istí, že sa pre vás nájdu tie pravé.

sklenené dvere

Pri rozhodovaní sa do úvahy berú aj technické parametre ako nosnosť stien, čomu sa prispôsobí typ dverí a ich osadenia. V každom prípade sa však nemusíte báť, že by ste výber sklenených dverí ľutovali, pretože okrem moderného dizajnového prvku sú aj funkčným prvkom, či už v domácnosti, alebo v administratívnej budove. Zamyslite sa napríklad nad takými posuvnými sklenenými dverami. Nehrozí vám hlasné zabuchnutie pri prievane, nebudú vám po otvorení zaberať priestor, čím sú vhodné i do menších miestností a jedinou ich nevýhodou je, že majú väčšie nároky na údržbu oproti tým klasickým, dreveným.