Sérum a krém je základná dvojica pri starostlivosti o pleť

Tvár, krk a dekolt sú akousi výkladnou skriňou osobnosti, a práve na týchto častiach tela sa najskôr prejavujú známky starnutia, takže pri rozhodovaní o druhu kozmetického výrobku by sme na to mali brať zreteľ. Tvár je však najčastejšie vystavovaná všetkým vplyvom prostredia a počasia, preto sa o ňu musíme aj najviac starať.

Vláčne zloženie a silný účinok

Tvár ošľahaná vetrom a spálená slnkom je charakteristická pre dobrodruhov, no ženy si svoju pleť chránia pred všetkými negatívnymi účinkami, či je to silný a mrazivý vietor alebo agresívne slnečné lúče, ktoré dokážu napáchať dosť veľké, častokrát aj nenapraviteľné škody na pokožke. Krémy, ktoré sú určené na denné používanie, obsahujú aj RH faktor, aby bola pleť lepšie chránená pred nebezpečným UV žiarením, no okrem toho sú plné iných, veľmi potrebných látok.

Bežná rutina je aplikácia krému ráno aj večer na tvár, krk a dekolt, pritom zloženie krému si vyberáme podľa toho, či máme suchú, mastnú alebo zmiešanú pleť, no v mnohých prípadoch je potrebné siahnuť aj po špeciálnych výrobkoch na aknóznu či veľmi citlivú pleť a podobne. Krémy sú základ, no medzi výrobky s ešte efektívnejšími účinkami patria pleťové séra. Zákazníčky ich obľubujú, pretože sa samy presvedčili o ich fantastických účinkoch, dokonalej hydratácii s ľahučkou konzistenciou a rýchlym vstrebávaním do hlbších vrstiev pokožky, čo má pletove serum za následok aj ich silnejší účinok. Pri výbere správneho séra by sme si mali pozrieť zloženie a kupovať tie, ktoré obsahujú aj prírodný olej a veľa iných, výživných látok.

Pleť si zaslúži dostatok pozornosti

Kozmetické taštičky by mali byť vybavené okrem iných produktov aj kvalitným pleťovým sérom, pretože okrem spomínaných benefitov pôsobí aj proti vzniku vrások, poradí si aj s tvorbou pigmentových škvŕn, vyrovnáva nedostatky či iné poškodenia pleti. Treba pripomenúť, že aplikácia séra je potrebná aj na krk a dekolt, kde je naša pokožka veľmi tenká, málo hydratovaná a má tendenciu rýchlo vysychať, čím vzniká priestor pre tvorbu vrások.