Predaj spoločnosti zaregistrovanej k plateniu DPH

Podnikatelia počas vykonávania svojej podnikateľskej činnosti môžu v prípade, že firma už pre nich nie je ekonomicky výhodná, dospieť k rozhodnutiu, že ju predajú. Takéto firmy sa však nepredávajú, iba keď prestávajú byť ekonomicky výnosné. Niektoré spoločnosti sa totiž to vytvárajú a zakladajú presne iba na jeden účel, ktorým je ich predaj. Pri takýchto spoločnostiach sa potom rozhoduje podľa toho, či ide o firmu s históriou, úplne novú firmu bez žiadnej podnikateľskej histórie, firmu, ktorá je platcom DPH, alebo takú, čo k DPH ešte nie je zaregistrovaná. Výber konkrétneho typu spoločnosti následne závisí od toho, čo požaduje kupujúci, pretože pre niekoho môže byť lepšia voľba firma, ktorá už má niečo za sebou, a pre iného zase naopak. Všeobecne, ale skorej ľudia, ktorí majú záujem o zakúpenie nejakej už vytvorenej spoločnosti, uprednostňujú spoločnosti zaregistrované k DPH. Dôvodom toho je najmä to, že tieto spoločnosti majú vyriešené všetko potrebné k takmer okamžitej realizácií podnikateľskej činnosti.

Uzavretie predaja

Keď hľadáte, kde a za koľko by ste mohli firmu zaregistrovanú k DPH odkúpiť, stačí ak jednoducho vyhľadáte slovné spojenia – predaj sro platca dph cena https://41business.com/predaj-ready-made, a nájde vám hneď niekoľko stránok, ktoré sa zameriavajú práve na predaj takýchto už vopred založených spoločností.

Kúpa spoločnosti

Ich ceny sú individuálne a odvíjajú sa od typu firmy a taktiež aj od toho, čo všetko počas predaja chcete, aby za vás daná služba vybavila (napr. úprava obchodného názvu, úprava adresy sídla, úprava predmetu podnikania, atď.). Zakúpenie vopred založenej spoločnosti so sebou prináša hneď niekoľko výhod, medzi ktoré patrí hlavne to, že je to rýchle, šetríte čas vlastným zakladaním a vybavovaním vzniku firmy, nemusíte navštevovať osobne úrady, všetka dokumentácia je vyriešená predajcom a dokonca väčšina týchto služieb za vás vyrieši aj zapísanie vykonaných zmien do Obchodného registra. Vy tak iba zaplatíte poplatky za vybranú spoločnosť, podpíšete potrebné dokumenty, potvrdzujúce prevod firmy na vás a tým sa stávate oficiálne konateľom, takže môžete začať s podnikaním.