Neopakovateľný zážitok v Turecku

Chceli by ste vidieť niečo, na čo budete spomínať celý život? Niečo čo sa len tak nevidí? Niečo, čo jednoducho treba zažiť na vlastné oči? Tak využite zájazdy Turecko last minute a all inclusive od Happy Travel a navštívte krajinu plnú nádherných miest a zážitkov.

Travertínové útvary na mieste hodvábny hrad

Ako sme už naznačili, v Turecku je toho čo vidieť, obdivovať a zažiť. Ak sa však do tejto krajiny vyberiete, mali by ste si jednoznačne naplánovať výlet do mesta Denizli. Tu sa totiž nachádza Hodvábny hrad, alebo Pamukkale. Ide o najnavštevovanejšiu turistickú atrakciu v celej krajine. No a o chvíľku pochopíte prečo.

Hodvábny hrad nie je v skutočnosti hradom. Ide o menšie pohorie, respektíve tektonický zlom, ktorý je pokrytý travertínom. Ten pochádza z minerálnych prameňov bohatých na vápnik, nachádzajúcich sa na jeho vrchole. Popritom ako stekajú po skale, snehovo biely travertín sa ukladá na jej svahu. Biely kopec na prvý pohľad pripomína kopu nahromadenej bavlny, kvôli čomu si vyslúžil tento názov.
turecko alania beach

Na úpätí skaly sa nachádzajú malebné jazierka a kaskády, ktoré sa utvorili časom zo spomínaného travertínu. O Pamukkale sa vedelo už v období pred našim letopočtom. Konkrétne dvestopäťdesiat rokov pred našim letopočtom na tomto mieste vzniklo kúpeľné mesto Hierapolis. Celé miesto je v súčasnosti zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.
Minerálne pramene sú aktívne ešte aj dnes, takže spomínané miesto sa aj v súčasnosti neustále nanovo tvaruje. Ak sme vás ešte stále nepresvedčili, možno tak urobia tieto zábery.