Necvičme do úmoru

Dajte si otázku ženy a šport aj my baby by sme sa mali sebe dostatočne venovať nie zaháľať. Ja mám toho času dosť málo lebo mám na pleciach veľa takmer za hodinu mám dve hodiny doučovanie. Ani neviem či dokončím tento článok. Snáď áno lebo ten čas je ako blesk . Ledva som sa naraňajkovala či kávu urobila aj vlasy umyla a kávu urobila a pc zapla a plus TV des a je pol deviatej div nie 8.45 h. Dnes je deň matiek pekný deň a vy ľúbite  svoje maminky. Ja áno je to moje zlatíčko aj keď občas príde búrka ale to je určite všade. Ale čo sa týka času budú aj voľné dni za pár týždňov. Maturantov učím už len cirka dva týždne potom už až v novom školskom roku . Aké  máte radi športy ja aerobik aj jogu či PILATES a pod. A vy aký šport milujete. Napíšte mi o sebe. Ja sa čudujem že sú ľudia ako keby zabudli čo je pohyb, že napr. si dať preteky v behu aký by sme boli výkonný či ozaj lebo ľudia ostali lenivý ako voš.

nedaj sa

Ja by som si išla zabehať keby sa dalo no nie sama. Šport nazývame aj športová aktivita či hobby. Patri do toho aj zručnosti aj snaha pre tzv. súťaženie pre vlastné radosť lásku k športu .Medzi športy vieme zaradiť modernú gymnastiku aj lyžovanie či futbal aj hokej . Ja mám rada ženské športy nikdy som mužským športom nemala slabosť. Mne sa páči krasokorčuľovanie ďalej spoločenské tance tzv. ženské jemné športy. Keď sa to tak zoberie aj balet je ako šport všetko si berie svoje za a proti. Raz dávno som pozerala aj moja mamka film podľa skutočnej udalosti bolo to o baletke . To vám bolo strašné ona nakoľko chcela byť dokonalá tak jedného dňa začala špekulovať čo sa týka jedla napr. niečo zjedla a išla to vyvracať hneď tak sa to stupňovala že postupom času sa to vyvinulo do ANOREXIE je to strašná choroba bludný kruh nedá sa len tak sa dostať von.

cvič aj vonku

Táto baba mala cirka 17 rokov chcela byť stredobodom pozornosti. Keď jej rodičia dali jedlo zobrali si ho do izby a klamala že ho zjedla a strčila ho za každým do skrine a chudla a chudla až tak že v poslednej chvíli ju zachránili des. A v skrini sa jej vytvorili mole a iné chrobáky nakoľko tam ukladala to jedlo .Ani za cenu keby som necvičila nikdy ja cvičím tak 2 kráť max 3 krát do týždňa síce nie pravidelne kvôli času musím to napraviť. A začať cvičiť každý deň aspoň tú hodinu lebo aj bez pohybu je zle . Minule aj Bez servítky bola jedna baba tiež trpela ANOREXIU  to ste mali tiež vidieť des. To po lekárskej stránka psychická choroba. Niekedy tento stav ani lekári nenapravia ale čo narobíme. Vyvarujme sa rizikám aj chorobám či obezite zdravou stravou aj pohybom. Majme lásku k sebe a užívajme si život plnými dúškami a majme sníčky ako byť super.