Nánosy v potrubí, nefunkčné umývadlo či kuchynský drez?

Stalo sa to už mnohým a pravdepodobne ste sa s tým už stretli aj vy. Bežne, vlastne každodenne používate umývadlo či kuchynský drez, beriete to ako samozrejmosť. Jednoducho pustíte vodu, umyjete čo treba, no a nakoniec to spláchnete. Hotovo.

Lenže čo v prípade, ak je takéto splachovanie, respektíve odtekanie vody zrazu viditeľne spomalené? Odtekanie je stále slabšie, kuchynský drez akoby odmietal spláchnuť nahromadenú vodu. A to je problém!

umývadlo, kuchynský drez

Ten je spôsobený usadeninami, ktoré upchajú odpadové potrubie. Práve tie sú následne zodpovedné za vzniknuté anomálie. Je preto dôležité dávať si pozor na to, čo sem splachujeme, respektíve na veci, čo spôsobujú upchatie. Z hľadiska kuchynské drezu vravíme napríklad o vylievaní rôznych mastnôt a ostatkov z jedla, v umývadle zasa napríklad o vlasoch, chlpoch, či o kusoch mydla. Skrátka o veciach, ktorých by sme sa mali zbaviť inak. Ak ich sem spláchneme, síce si myslíme, že máme od nich pokoj, v tomto dôsledku však začínajú vznikať škodlivé nánosy.

Netrvá to dlho, umývadlo či drez prakticky stratia svoju funkciu, začneme sa ich báť používať, aby neprišlo k vytopeniu či k tomu, že odpadová voda sa dostane nakoniec aj tam, kde nemá.

umývadlo, bývanie

V takomto prípade tak určite začnete rozmýšľať nad tým, ako ďalej. Ako tento havarijný stav vyriešiť. Niekto skúsi na tieto nánosy použiť rôzne chemické prostriedky, niekto zasa použije ten klasický „zvon“. A môže to pomôcť. Najfunkčnejším riešením je však krtkovanie cena AB- Krtkovanie, hlavne ak je tam tých usadenín v potrubí viac.

Je to obľúbená a hlavne funkčná metóda, ako sa dá efektívnym a pomerne rýchlym spôsobom zbaviť nahromadenej špiny a nánosu v kanalizačnom či odpadovom potrubí. Takúto technológiu poskytujú odborné spoločnosti, čo sa zaoberajú čistením kanalizácií. Ich servis je dostupný nonstop, práca netrvá dlho a dokážu vás vzniknutého problému nadobro zbaviť. A to je v takýchto situáciách na nezaplatenie!