Profesionálne čistenie kanalizácii

Čistenie kanalizácie je častým problémov v slovenských domácnostiach hlavne v rodinných domoch. Kedy je nutné vyhľadať firmu ktorá sa špecializuje na krtkovanie tzv. čistenie potrubia. Napríklad ak cítiť zápach z vašich odtokov v umývadle, dreze, vani, WC alebo ak sa vám upchá potrubie umývačky riadu či nebodaj práčky. Dalším problémom môže byť upchatie odtokov a WC. Upchatie môže zapríčiniť niekoľko faktorov ako je masívne znečistenie odpadom ktorý nepatrí do WC ako sú vlasy, chlpy a iné nečistoty. Častým problémom sú hygienicke vložky, tampóny ci vlhčené obrúsky, ktoré do WC odpadu jednoznačne nepatria. V kuchynskom dreze to môžu naopak byť zvyšky jedla alebo šrotová káva. Ak je Vaš problém krátkodobý a znečistenie je malé môžme si pomôcť čistiacimi prostriedkami z drogérie alebo tzv. gumovým zvonom ktoré vedia čiastočne vyriešiť náš problém.

 čistý odtok umývadla

Existujú aj rôzne ekologickejšie varianty ako sóda bikarbona, ocot a iné. Ak je znečitenie veľké vtedy musíme kontaktovať profesionálnu firmu s ktorou si dohodneme termín čistenia kanalizácie a odtokov. V žiadnom prípade nekontaktujte amatérov, ktorý by vášmu potrubiu mohli ešte viac uškodiť a vašej penaženke koniec koncov tiež. Na správne čistenie kanalizácie je potrebná profesionálna technika ako napr. kamera, ktorá detailne preskúma vaše potrubie z vnútra. Neodborný zásah by sa vám mohol veľmi ľahko vypomstiť ešte väčším upchatím alebo poškodením odpadového potrubia.

upchatý WC odpad

Ceny krtkovania sa pohybujú od 70 eur a vyššie záleži od mnoho faktorov ako napríklad vzdialenosť firmy od vášho bydliska kde sa počíta cena za kilometer, od regiónu v ktorom žijete, čím západnejšie tým drahšie,a v neposlednom rade od závažnosti vášho problému a časovej náročnosti. Toto všetko môže ovplyvniť cenu čistenia kanalizácie. Preto sa nedajte zlákať nízkou cenou amatérskych služieb neprofesionalych firiem alebo fyzických osôb, váš problém by sa mohol za krátky čas zopakovať ba aj zhoršiť. Preto si starostlivo firmu vždy preverte či už pomocou recenzii na internete alebo skúsenosťou známych. V konečnom dôsledku vám to ušetrí nemalé peniaze.