Nezařazené

Širokospektrálnosť korenia kurkuma

Korenie veľmi zvláštnej chuti, farby, aj vône. Je ospevovaná v Indii, pretože sa jej pripisuje veľmi veľa blahodarných účinkov na náš organizmus. Indovia ju dávajú vyslovene takmer do všetkého, avšak dôvod, prečo to tak je nie len tak náhodný. Kurkuma vraj obsahuje veľmi veľa protizápalových a antioxidačných látok, ktoré majú obrannú schopnosť proti nežiadúcim vplyvom na náš organizmus zvonku.

kurkuma.jpg

Kurkuma prečisťuje krv a pôsobí tiež dobre na naše orgány, ktoré čistí a napomáha ich správnemu fungovaniu. Ak ju zaradíte do svojho jedálnička a pravidelného stravovania, verte, že neurobíte žiadnu chybu. Je dokonca dokázané, že prechádza aj vzniku rakovinotvorných buniek. Kurkuma chráni aj našu pokožku – zabraňuje prenikaniu negatívnych vplyvov ako je napríklad starnutie, pretože je zodpovedná aj za rýchlejšie regenerovanie buniek. Na čo ďalšie je kurkuma ešte dobrá a s čím nám pomáha bojovať?

  • Pri nesprávnom fungovaní tráviacej sústavy
  • Znižuje cholesterol, preto je dobré ju zaradiť k jedlám, ktoré ho znižujú tiež
  • Zlepšuje kvalitu kĺbov a napomáha ich správnemu fungovaniu
  • Je výbornou prevenciou proti nádorovým a rakovinovým bunkám
  • Celkovo zlepšuje chod celého nášho organizmu, zlepšuje našu obranyschopnosť
  • Je výborným prírodným prostriedkom na prirodzené bielenie zubov. Ak sa preto rozhodnete pre takýto, šetrnejší spôsob, ako svoje zuby rozžiariť a zlepšiť aj ich celkovú kvalitu zvoľte si kurkumu a neoľutujete.

koření.jpg
Dokonca výťažok z kurkumy tvorí aj istý podiel v množstve výživových doplnkoch, takže aj takým spôsobom ju môžete do svojho života a každodenného systému zaradiť. Kurkumu by ste preto mali zaradiť do svojej kuchyni najmä ak máte problémy so zdravým, ale aj v prípade, že ste sa jednoducho iba rozhodli stravovať sa so svojou rodinou zdravšie. Je veľmi zdravým korením a je dokonca aj súčasťou niektorých iných korenín, ako napríklad kari korenia.