Nezařazené

Hyuawei Y6 Prime- novinka v zlatom kabáte

Ak si túžime vybrať mobilné zariadenie v dnešnej dobe, máme na výber skvelú smart technológiu, dotykový displej a viacero moderných funkcií. Týka sa to v podstate každého z modelov, ktoré nájdete na pulte. Aj napriek tomu však vidíme cenové rozdiely pohybujúce sa od cca 150 až po cca 1000 eur. Bežný zákazník tak pozerá na dizajn, operačný systém, výkon, ale pochopiteľne i cenu. Výsledkom riešenia kombinácie týchto faktorov sa stali populárnym mobilné zariadenia od výrobcu Huawei. Ten nám poskytuje široký sortiment, spomeňme napríklad model Huawei P Smart,alebo cenovo a dizajnovo sympatický produkt z roku 2018, ktorý sa stal favoritom zákazníkov a to Huawei Y6 Prime.

mobil

Huawei Y6 Prime sa pohybuje v cenovo nižšej kategórii- cca 160 eur, ale jeho spracovaním a inovatívnymi prvkami ho možno zaradiť do strednej triedy súčasných zariadení. Spomeňme napríklad tvárový senzor alebo multidotykový Fullview displej. Celkom sympatický vzhľadom k cene je i výkon, respektíve hardvér mobilu disponujúci štvorjadrovým procesorom Qualcomm 1,4 GHz a operačnou pamäťou RAM 3 GB. V prípade procesora síce vravíme o takte „len“ 1,4 GHz, ale vzdhľadom k tomu, že ide o mobil je to v podstate primeraný výkon, no dôležité sú jeho 4 jadrá, ktoré jeho rýchlosti výrazne napomáhajú. Za stanovenú cenu vlastne ani nemožno čakať viac, ale výkon je určite spoľahlivý, nakoľko i operačná pamäť 3 GB RAM sľubuje niečo viac, než len očakávanú solídnosť. Za zmienku stojí i príjemný pocit z dizajnu a to najmä v prípade zlatého modelu.

marketing

Dôležité sú však aj iné faktory. Na tie sa pozrieme teraz.
Batéria 3000 mAh zvládne celodenné používanie, fotoaparát s extra LED bleskom vám umožní robiť kvalitné „selfie“, no a spomenutý tvárový senzor nielenže robí ochranu praktickejšou, ale zároven i zabezpečenejšou. Poprípade však môžete použiť i odtlačok prsta. Čo sa týka úložiska, pokiaľ nedisponujete SD kartou, zariadenie má kapacitu 32 GB, v prípade použitia SD karty zvládne obsah 256 GB.