Výživná hodnota (veľkosť porcie: 1 šálka)
·         85 kalórií
·         0,5 g tuku
·         21 g uhľohydrátov
·         3,6 g vlákniny
·         15 g cukru
·         1,1 g proteínu
·         114 mg draslíka
·         24% vitamínu C
·         5% vitamínu B6

borůvka

Zdravé prínosy čučoriedok
Nielenže sú plné vitamínu C, ktorý je nevyhnutné pre život, tieto bobule môžu tiež poskytnúť pomoc vášmu telu týmito spôsobmi:
·         Zníženie rizika chronických ochorení: Antioxidanty v čučoriedkach môžu znížiť riziko mnohých ochorení, tým že obmedzia zápal a bojujú proti voľným radikálom.
·         Lepšie zdravie mozgu: Flavonoidy v čučoriedkach môžu znížiť riziko kognitívneho poklesu a demencie posilnením krvného obehu v mozgu a ochranou mozgových buniek pred poškodením.
·         Zdravšie srdce: Niektoré štúdie spojili konzumáciu čučoriedok so zníženým krvným tlakom. Keďže sú nabité polyfenolickými zlúčeninami, ktoré pomáhajú krvným cievam, považujú sa za potraviny, ktoré sú skvelé proti ochoreniam srdca.

Sú zmrazené rovnako dobré?
Čučoriedky sú lahodne sladké a výživné bez ohľadu na sezónu. Ako je to možné? Poľnohospodári zamrazia bobule na vrchole letnej úrody (často v priebehu niekoľkých hodín po ich zbere), aby maximalizovali prínosy pre zdravie a zachovali si optimálnu chuť.

borůvky

Pomôže jedenie čučoriedok pri chudnutí?
Akékoľvek jedlo môže spôsobiť, že priberiete, ak ho budete jesť nadmerne, ale pokiaľ ide o čučoriedky, nie je to tak jednoduché. Plný pohár obsahuje iba 80 kalórií a až 9 gramov vlákniny – kombinácia, ktorá vám pomôže získať maximálne zasýtenie s minimálnymi kalóriami.

Pomáhajú čučoriedky dodať energiu?
Kombinácia rozpustnej a nerozpustnej vlákniny v čučoriedkach môže pomôcť spomaliť rýchlosť trávenia vo vašom gastrointestinálnom trakte, čo spôsobí uvoľnenie cukru do krvného obehu a stabilnejšiu a dlhodobejšiu energiu! Preto sú vhodné pre diabetikov alebo iných ľudí, ktorí si sledujú hladinu cukru v krvi.