Nezařazené

Ako sa vyrovnať s nedostatkami

Ako byť dobrou ženou? Túto otázku si kladieme asi neustále a v rôznych súvislostiach. Chceme byť dobré mamy, chceme byť dobré kamarátky, chceme byť dobré partnerky a dcéry. Ale nejakým spôsobom sme so sebou stále nespokojné. Je jasné, že sa nám občas nedarí. Vraví sa, že keď žene poviete kompliment, pamätá si ho päť minút, ale keď ju skritizujete, bude si to pamätať celý život. Verte tomu, že to platí. Je jasné, že zlé slová sa v nás zaryjú oveľa hlbšie ako tie dobré a milé. V každom prípade však nikdy nesmiete klesať na duchu. Aj keď sa cítite úplne najhoršie.

divoženka
 
Ženy upadajú do depresií oveľa častejšie, ako do nich upadajú muži. Sme jednoducho oveľa viac precitlivené, a to nie je žiadna novinka. Všetko si berieme k srdcu oveľa viac ako muži. Občas možno chceme, aby to vyzeralo, že to tak nie je, ale akosi sa toho nevieme zbaviť a nech sa tvárime akokoľvek tvrdo a netýkavo, vždy sa nád dotkne, keď na seba počujeme niečo zlé. Nezáleží na tom či ide o našu povahu, alebo o náš výzor. Všetko sa nás dotkne úplne rovnako. No ak máme byť úprimné, určite nám dobre nepadne, keď od niekoho počujeme, že máme krivé nohy alebo veľký nos. Verte tomu, že o tom vieme a nie sme schopné sa s tým nejako vyrovnať.

tvář
 
Čo robiť vtedy, keď sa cítime naozaj totálne zakomplexovane? Musíme sa naučiť milovať svoje nedokonalosti a vyrovnať sa s nimi. Je iné, keď o nich vieme a tvárime sa, že neexistujú a je iné, keď sme s nimi skutočne vyrovnané. Je jasné, že naideálnejšie je, keď sme s nimi úplne vyrovnané. Ale niekto sa pozrie do zrkadla a stále vidí svoje pehy, aj keď sú zakryté mejkapom. Stále vidí, že má jedno oko trochu väčšie ako druhé. Stále vidí, že nos by mohol byť aj menší. Prečo to tak je? Milujte na sebe všetko. Uvidíte, že vám to pomôže. A pomôže to aj vášmu okoliu, ktoré často skĺzne ku kritizovaniu.