Nezařazené

VEĽMI ČASTÉ CHYBY, KTORÉ ROBÍME S FOTKAMI NA STENÁCH DOMU

Odborníci na interiér majú veľmi vyvinuté vnímanie zariadenia ako celku. Existuje zopár rád ako sa im priblížiť. Najčastejšou chybou je, že obrázky, či plagáty lepíme tam, kde bol pred tým nábytok, alebo zakrývame nedostatky na stenách. Jednoducho povedané, to čo máme na stenách nám vôbec neladí so zvyšným nábytkom v dome.
pokoj malíře
TÝMTO CHYBÁM SA VYHNITE PRI VYSTAVOVANÍ OBRÁZKOV, FOTOGRAFIÍ
1. Vytvoriť rámec
Prvou zásadou je, aby sme pred tým ako obrázok, či fotografiu umiestnite na stenu zvážili jeho rozmery. Najlepšie je obrázok zarámovať. Dôležitá rada : vždy kupujte väčší rám ako je fotka. Pravdou je, že obrázok pôsobí oveľa krajšie vo väčšom ráme so širokou paspartou.
2. Cit pre zladenie
Ak chcete na stenu umiestniť viac obrázkov, alebo fotografií nezabúdajte na zásadu, že majú vytvárať príjemnú, pravidelnú štruktúru. Tí, ktorí majú radi „hala – bala“ štýl by mali zvoliť jeden spájajúci prvok, napríklad dať obrázky do rámov jednej farby. Spájajúci prvok môžu byť čierno-biele fotografie, rovnaký motív a podobne.
3. Lacnejšie riešenia
Uvedomujeme si, že rámy sú často drahé. Výbornou náhradou rámikov napríklad do izby študenta sú kancelárske spinky, štipce, sponky a podobne. Je to na fantázií každého. Niekedy stačí menšie obrázky prilepiť na hrubú drevenú dosku, čím sa obrázky oddelia od steny a vytvárajú zaujímavý 3D efekt. Plagáty je možné umiestniť na stenu tak, že na vrchnú a spodnú časť pripevníme drevenú lištu.
obrázky na prodej
4. Jedno s druhým
Ak zvolíte impresionistické repliky, budú veľmi zvláštne vyzerať v minimalistickom nerezovom ráme. Naopak moderné obrazy by veľmi zvláštne vynikli s masívnymi rámami. Celé by to vyniklo veľmi zvláštne a smiešne.
5. Sklo sa počíta
Nielen obraz a rám, ale aj sklo je dôležitou súčasťou obrazu. Klasické sklo nie je nákladné, no v prípade väčších obrazov je zbytočne ťažké. V týchto prípadoch je lepšie zvoliť si odľahčené verzie z priehľadného plastu. Pri vzácnych obrazoch je dobré použiť finančne náročnejšie múzejné sklo, ktoré chráni obrazy pred UV žiarením.