Nezařazené

Chudnutie – novoročné predsavzatie

» Po sviatkoch to býva náročné. Priberiete pár kíl naviac a stratíte svoju peknú vypracovanú postavu. Nezúfajte, svoju postavu môžete vrátiť znova do formy ak zmeníte svoj životný štýl a začnete robiť tieto veci. Aké ? Na to sa pozrieme v článku nižšie.

jablko

» Všetko začína od stanovenia cieľa. Určite si koľko chcete schudnúť a aký chcete mať postavu. Či chcete len chudú alebo sa chcete trochu viac vypracovať.

» Ďalší krok ku chudému, alebo vypracované mu brušku je že zmeníte svoj stravovacími harmonogram a stravovacie návyky. Prvom rade musíte začať od raňajok. Tie sú najdôležitejšie v celom vašom dní. Ak sa ráno poriadne naraňajkujete budete mať energiu na celý deň a navyše vydržíte až do obeda nejesť.

» Skončíte s rýchlym obedom. Obedovať by ste mali poriadne. Ak rýchlo obedujete vaše telo potravu rýchlo strávi a budete znova hladný. Taktiež sa odporúča aby ste jedli jedla ktoré neobsahujú príliš veľa tuku a hlavne také ktoré majú množstvo vitamínov. Napríklad zeleninové šaláty a podobne. Avšak nie každý sa zo zeleninového šalátu naje. Preto si k nemu môžete dopriať suché mäso alebo ryby, či si môžete pripraviť ryžu na tisíc spôsobov.

» Večera by mala byť decentná. Teda malé jedlo ktoré neobsahuje príliš veľa kalórií a nie je mastné. Ak jete na noc mastné jedlá, tuky sa Vám ukladajú do vášho organizmu a spôsobuje to že priberiete pár kíl navyše. Ak budete večerať mastné jedlá na noc po celý rok môže sa stať že na konci roka môžete vážiť aj 100 kíl. Na večeru sa odporúča zjesť ovocie ktoré sú plné vitamínov alebo si môžete dopriať malú sladkosť.

váha

» Čím menej kalórií, tým lepší pre vás. Kalórie znamenajú tuky a kilá navyše. Preto ak chcete schudnúť mali by ste si kontrolovať koľko kalórií zjete. Pozor aj na ochutené malinovky či nápoje ktoré obsahujú tuky, kalórie a kofeín. Vyhnite sa týmto nápojom. Sú škodlivé pre vaše zdravie pretože napomáhajú ku obezite. Tieto nápoje môžete vymeniť za ovocné džúsy, ovocné sirupy, alebo za minerálne vody.