Nezařazené

Aplikácia ktorá diagnostikuje srdcové ochorenia

Podľa Nanyangu, Jeden z piatich ľudí na celom svete je vystavený riziku rozvoja kongestívneho zlyhania srdca – zvyšuje sa percento s pribúdajúcim vekom. Zatiaľ neni stanovená žiadna liečba, ani spôsoby zmien životného štýlu alebo lieky potrebné na zastavenie, či liečenie nezvratného zhoršenia funkcií srdca.
 
Akustický senzor je podobný stetoskopua je pripojený k telefónu cez softvér AI založený na cloudoch – počúva prebytočnú tekutinu v pľúcach ktoré sú zjavne príznakom kongestívneho srdcového zlyhania.

marketing
 
Prototyp je schopný odhaliť akúkoľvek prebytočnú tekutinu v pľúcach v trvaní spred 10-tych rokoch, umiestnením na hrudník alebo na chrbát pacienta. V počiatku štúdii zamerané na pľúcne zvuky, boli údaje zaznamenané v nemocnici Tan Tock Seng. Prístroj už vtedy mal 92% presnosti pri identifikácii pacientov.
Štandardnými metódami diagnostiky sú röntgenové snímky a CT skeny, ktoré sú časovo náročné, prístroj s telefónom to urobil rýchlo. Tieto zistenia boli prezentované na výročnej medzinárodnej konferencii Engineering in Medicine and Biology Society.
 
Pre posúdenie citlivosti a presnosti – špecifickosti prebieha tretie kolo testov so vzorkami zozbieranými od 86 pacientov.
Tím vedie výskumný pracovník NTU Ser Wee a výskumník nemocnice David Foo.
 
Pacienti môžu si sledovať svoj stav doma a používať prístroj vždy, keď sa doma cítia bez dychu. Je to potenciálny prostriedok pre sledovanie pacientov s ambulantným srdcovým zlyhaním, podľa Foo. Môže tiež poskytnúť rýchlu a presnú diagnostiku akútneho srdcového zlyhania v situáciách nediferencovaných symptómov dýchavičnosti.
Zariadenie môže používať ktokoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek, dodal Ser.
 
Ako sa prebieha choroba
Pri kongestívnom srdcovom zlyhaní nie je srdcová komora schopná vyčerpať dostatok kyslíka s krvou, ktorú dostáva z pľúc. To spôsobuje tlak, ktorý sa vytvára najprv v srdci, potom v žilách a kapilárach, v pľúcach, kde sa tečie tekutina späť cez kapilárne steny až do pľúc.
 
laboratoř

Keď vzduch prechádza vzduchovými vreckami naplnené kvapalinou, môžu sa z pľúc počuť hrkanie, ktoré v závislosti na intenzite určuje diagnózu. Podľa Technologickej univerzite Nanyang, môže znieť ako soľ pridaná na horúcu panvicu
 
Ser a jeho tím našli jedinečnú kombináciu funkcií telefónu a nástrojov, ktoré možno použiť na identifikáciu.
Vytvorili algoritmus ktoré produkujú pľúcne vačky naplnené tekutinou. Technológia môže zachrániť životy pokiaľ sa osvedčia.